Luperkálie nebo Valentýn?

Zatímco pokřesťanštěný svět slaví svátek sv. Valentýna, my čarodějky známe jeho původní podobu, kterou je svátek Luperkalie ( Lupercalia )

Staří Římané slavili 15.2. založení Říma a přicházeli k jeskyni, kde měla vlčice kojit Romula a Rema, zde se konaly obětní obřady.

Obětním zvířetem bývaly kozy, muži se pak pomazali krví obětovaného zvířete a z jeho kůže vyrobili pásky, kterými šlehali mladé ženy po lýtkách pro zajištění jejich plodnosti v dalším roce.

Zní to možná trochu podobně jako dnešní Velikonoce, že ?

Vzhledem k tomu, že katolická církev vykradla většinu původních zvyků a svátků a ztransformovala si je do své podoby, kdy každý původně silný pohanský svátek měl na sobě nabalen egregor nějakého údajně svatého mučedníka, není divu, že původní pohanské zvyky se uchovaly, i když v jiné podobě.

V předvečer Luperkálií, jejichž oslavy probíhaly z dnešního pohledu poněkud barbarsky bylo zvykem, aby si chlapci losovali z uzavřených nádob jméno dívky ( jména byla napsána na papírcích ) a vylosovaná dívka se tak stala jejich „miláčkem“ pro příští rok.

To už zní podobně dnešním tzv. Valentýnkám, že ?

Zda kněz Valentýn, který prý v Římě oddával páry, v době kdy svatby byly zakázány skutečně existoval a byl za tento počin umučen, to nevíme, protože o jeho existenci se nic více neví.

Každopádně večer 14.2. má silný egregor lásky, vášně, a blížících se oslav plodnosti přírody, ve vzduchu je už blížící se jaro, a vede nás to k oslavám jarní rovnodennosti, kdy se bohyně opět setkává se svým bohem.

proto jde určitě o večer ideální pro milostné schůzky, a lásku, jen prosím nepropadat depresi, pokud zrovna protějšek nemáte.

Hodně energie vytvořené kolem novodobé podoby oslav tohoto dne je skutečně zacílené na to, aby obchodníci měli co největší zisky kýčovitých předmětů a všudypřítomné reklamy tak mohou osamělejší osoby dovádět až k depresím a frustraci.

Tady je skutečně nutné více se propojit s bohy, původním cyklem přírody a i s energií původního svátků, který s lacinou komercí neměl nic společného a byl spíše syrovou oslavou koloběhu života, ve kterém se vše rodí a umírá, aby se mohlo znovu zrodit.

Nemá to nic společného s lacinými Amorky, a nebylo povinností někoho zrovna v ten den mít, šlo spíše o vyjádření emocí hluboko ze sebe.

Pokud nikoho nemáte, nemusí to být vůbec vaše chyba, ani slabost.

Možná se vaše spřízněná duše k vám ještě nedostala, a bohové vás chrání před špatnými a neutěšenými vztahy.

Možná nejste až tak hrozní, ale spíše až moc dobří, a vaše laťka je výše než to, co se nabízí.

Je zbytečné sklouzávat k frustrujícím vztahům jen kvůli společenskému tlaku na to, někoho mít, a to nejen v den oslav svatého Valetýna.

Pokud je vám smutno a chcete partnera, je to zcela v pořádku.

Dovolte si svoje emoce, ale nepropadejte zoufalství a nečiňte rozhodnutí pokud zoufalost přece jen cítíte.

Na každou negativní emoci se totiž nabalují jen negativní energie a vztah uzavíraný jako řešení z nouze či jen jako zaplácnutí osamělosti vám fungovat nebude.

Stanovte si, co by jste od protějšku chtěli, především jaké pocity by ve vás měl vzbuzovat, co by jste chtěli cítit v jeho přítomnosti.

Naciťte se na pocity, které by jste měli mít ve vašem ideálním vztahu a o takový vztah požádejte bohy.

Budete li upřímní k sobě i k božstvům, věřte, že vám přání splní.

Můžete k tomu využít i potenciál dnešního dne, a požádat božstva o nový vztah, či o nápravu stávajícího, pokud v něm něco vnímáte špatně.

Vypalte si svíčky jako obětiny bohům, a i pokud nemáte protějšek, uspořádejte večeři sami pro sebe, jakoby jste na ni zvali své bohy, a večeři pojměte jako dar pro ně za splnění vašeho přání.

Představte si, že by existovala ona uzavřená nádoba s papírky s napsanými jmény, a vy se modlíte, koho si z ní vytáhnete, protože s tím budete propojeni další rok.

Víte, kdo by to měl být, nebo jak by měl vypadat, jaké by měl mít vlastnosti ?

Zkuste si to jen nanečisto představit, a až budete svou představou jisti, vyšlete ji k božstvům, především k Velké Matce stvořitelce, která jistě pomůže vaše přání naplnit, pokud bude myšleno ze srdce.

Magie lásky

Zaujalo Vás toto téma? Navštivte můj seminář!

Hygieia, bohyně zdraví a další s tím související bohyně

Hygieia, bohyně, která je dárkyní zdraví, byla dcerou boha lékařství Asklépia a jeho manželky Epiony. Bývá zobrazena v podobě mladé krásné ženy, která napájí z misky hada, jenž je dodnes symbolem lékařství. Podle této bohyně dostal jméno jeden z lékařských oborů –...

Krvavý úplněk

Březnový úplněk je tradičně nazýván Červí, podle toho, že při prvním jarním úplňku vylézají červi a žížaly z děr. Příroda se probouzí, vše směřuje k jarní rovnodennosti, zima ztrácí svou vládu a přichází bohyně Ostara spolu s jarem. Tentokrát má však úplněk i...

Bohové podsvětí

Velmi důležitou složkou sumerských a  antických bájí a mýtů jsou také bohové podsvětí, kteří možná nepůsobí až tak populárně jako bohové pohybující se na světě a na nebesích, jsou ale velmi stěžejní pro naše osudy a nevyplatí se je podcenit. Jsou to božstva,...

Beltain – noc ohňů

Tento tajemný večer má mnoho názvů. Čarodějnice, Filipojakubská noc, Valpuržina noc, Beltain, Noc rozkoší nebo Noc ohňů – všechny tyto pojmy označují jeden a tentýž svátek, který je součástí kola roku. Jde o magický přechod mezi zimou a létem, kdy se slaví plodnost,...

Rok draka

Dne 10.2. 2024 započal rok Draka, jehož vláda potrvá až do 28.1.2025 Draci jsou moudrá, krásná a mystická stvoření, pocházející ze stejnojmenného souhvězdí ( Draco ) které na obloze vidíme celoročně. Jejich síla je bojovná i ochranná, spojovaná sice nejvíce s...

Bohyně Ištar Innana

Ištar, známá také jako Inanna, byla bohyní lásky, vášně a plodnosti v sumerské a babylónské mytologii. Její kult měl významné místo v mezopotámské kultuře a její příběhy se staly inspirací pro mnoho dalších kultur po celém světě. Ištar byla považována za nejmocnější...

Konjunkce neblahé hvězdy Algol s Marsem a Uranem

Konjunkce neblahé hvězdy Algol s Marsem a Uranem ve dnech 15.7. - 21.7. 2024. Dne 15.7. nastává velmi ojedinělá konjunkce hvězdy Algol ze souhvězdí Persea a planet naší sluneční soustavy, a to planet Mars a Uran. Mars s Uranem se setkají 20.7. a Mars přejde přes Uran...

Samhain, neboli Halloween

V noci z 31.10. na 1.11. nastává svátek Samhain, jeden ze svátků Kol roku, tedy tzv. Velkých sabatů. Pro mnoho čarodějek a mágů je toto nejsilnější den v roce a nejsilnější ze svátků Kol roku. Já osobně tak vnímám spíše protilehlý svátek Beltain 30. dubna, ale tady...

Když padají hvězdy

Od pradávna lidé vzhlíželi ke hvězdám. Vzhlíželi k obloze nad námi a odedávna se objevují rčení jako „osud je psán ve hvězdách“, „hvězdy mu přály“ či naopak „hvězdy tomu nepřály“. Námořníci i cestovatelé se řídili při orientaci hvězdami nad sebou. I panovníci měli své...

Samhain, čas mezi světy

Samhain je pohanský svátek, býval dříve označením celého měsíce listopadu. Z tohoto svátku vycházejí jak naše Dušičky, tak i americký Halloween. Byl to konec starého roku, počátek nového. Dle Kola roku odchází nyní Bůh od své Bohyně do podsvětí, aby se mohl znovu...

0 komentáøù