Luperkálie nebo Valentýn?

Zatímco pokřesťanštěný svět slaví svátek sv. Valentýna, my čarodějky známe jeho původní podobu, kterou je svátek Luperkalie ( Lupercalia )

Staří Římané slavili 15.2. založení Říma a přicházeli k jeskyni, kde měla vlčice kojit Romula a Rema, zde se konaly obětní obřady.

Obětním zvířetem bývaly kozy, muži se pak pomazali krví obětovaného zvířete a z jeho kůže vyrobili pásky, kterými šlehali mladé ženy po lýtkách pro zajištění jejich plodnosti v dalším roce.

Zní to možná trochu podobně jako dnešní Velikonoce, že ?

Vzhledem k tomu, že katolická církev vykradla většinu původních zvyků a svátků a ztransformovala si je do své podoby, kdy každý původně silný pohanský svátek měl na sobě nabalen egregor nějakého údajně svatého mučedníka, není divu, že původní pohanské zvyky se uchovaly, i když v jiné podobě.

V předvečer Luperkálií, jejichž oslavy probíhaly z dnešního pohledu poněkud barbarsky bylo zvykem, aby si chlapci losovali z uzavřených nádob jméno dívky ( jména byla napsána na papírcích ) a vylosovaná dívka se tak stala jejich „miláčkem“ pro příští rok.

To už zní podobně dnešním tzv. Valentýnkám, že ?

Zda kněz Valentýn, který prý v Římě oddával páry, v době kdy svatby byly zakázány skutečně existoval a byl za tento počin umučen, to nevíme, protože o jeho existenci se nic více neví.

Každopádně večer 14.2. má silný egregor lásky, vášně, a blížících se oslav plodnosti přírody, ve vzduchu je už blížící se jaro, a vede nás to k oslavám jarní rovnodennosti, kdy se bohyně opět setkává se svým bohem.

proto jde určitě o večer ideální pro milostné schůzky, a lásku, jen prosím nepropadat depresi, pokud zrovna protějšek nemáte.

Hodně energie vytvořené kolem novodobé podoby oslav tohoto dne je skutečně zacílené na to, aby obchodníci měli co největší zisky kýčovitých předmětů a všudypřítomné reklamy tak mohou osamělejší osoby dovádět až k depresím a frustraci.

Tady je skutečně nutné více se propojit s bohy, původním cyklem přírody a i s energií původního svátků, který s lacinou komercí neměl nic společného a byl spíše syrovou oslavou koloběhu života, ve kterém se vše rodí a umírá, aby se mohlo znovu zrodit.

Nemá to nic společného s lacinými Amorky, a nebylo povinností někoho zrovna v ten den mít, šlo spíše o vyjádření emocí hluboko ze sebe.

Pokud nikoho nemáte, nemusí to být vůbec vaše chyba, ani slabost.

Možná se vaše spřízněná duše k vám ještě nedostala, a bohové vás chrání před špatnými a neutěšenými vztahy.

Možná nejste až tak hrozní, ale spíše až moc dobří, a vaše laťka je výše než to, co se nabízí.

Je zbytečné sklouzávat k frustrujícím vztahům jen kvůli společenskému tlaku na to, někoho mít, a to nejen v den oslav svatého Valetýna.

Pokud je vám smutno a chcete partnera, je to zcela v pořádku.

Dovolte si svoje emoce, ale nepropadejte zoufalství a nečiňte rozhodnutí pokud zoufalost přece jen cítíte.

Na každou negativní emoci se totiž nabalují jen negativní energie a vztah uzavíraný jako řešení z nouze či jen jako zaplácnutí osamělosti vám fungovat nebude.

Stanovte si, co by jste od protějšku chtěli, především jaké pocity by ve vás měl vzbuzovat, co by jste chtěli cítit v jeho přítomnosti.

Naciťte se na pocity, které by jste měli mít ve vašem ideálním vztahu a o takový vztah požádejte bohy.

Budete li upřímní k sobě i k božstvům, věřte, že vám přání splní.

Můžete k tomu využít i potenciál dnešního dne, a požádat božstva o nový vztah, či o nápravu stávajícího, pokud v něm něco vnímáte špatně.

Vypalte si svíčky jako obětiny bohům, a i pokud nemáte protějšek, uspořádejte večeři sami pro sebe, jakoby jste na ni zvali své bohy, a večeři pojměte jako dar pro ně za splnění vašeho přání.

Představte si, že by existovala ona uzavřená nádoba s papírky s napsanými jmény, a vy se modlíte, koho si z ní vytáhnete, protože s tím budete propojeni další rok.

Víte, kdo by to měl být, nebo jak by měl vypadat, jaké by měl mít vlastnosti ?

Zkuste si to jen nanečisto představit, a až budete svou představou jisti, vyšlete ji k božstvům, především k Velké Matce stvořitelce, která jistě pomůže vaše přání naplnit, pokud bude myšleno ze srdce.

Magie lásky

Zaujalo Vás toto téma? Navštivte můj seminář!

Zeus a Héra

Zeus ( Jupiter ) , Nejvyšší bůh řeckořímských bájí a mýtů a jeho žena Héra ( Juno ) Zeus ( Jupiter ) je hlavním bohem řeckořímských bájí a mýtů, a valná většina těchto bájí se nějak točí právě kolem něj a jeho činů či jeho potomků a toho, co učinili oni. Vlastně se dá...

Rok draka

Dne 10.2. 2024 započal rok Draka, jehož vláda potrvá až do 28.1.2025 Draci jsou moudrá, krásná a mystická stvoření, pocházející ze stejnojmenného souhvězdí ( Draco ) které na obloze vidíme celoročně. Jejich síla je bojovná i ochranná, spojovaná sice nejvíce s...

Život moderní „čarodějnice“

Jaké to vlastně je, být čarodějkou či čarodějnicí, vědmou, kněžkou magie, vyznavačkou okultních věd v dnešní době? Rozhodně to, že se cítíte být čarodějnicí, neznamená, že byste měla žít mimo společnost a nevyužívat techniku či se stranit zábavy a moderního života....

Magická moudrost v pohádkách

Malé zamyšlení nad úspěšností magie lásky, a co nás učí pohádky o dodržování tabu. “Nesmíš se ohlédnout, ani s nikým tři dny promluvit,” dostává často za úkol hrdinka od čarodějnice. A jak to v pohádce bývá, tak si nemůže pomoci a dané slovo poruší… Včera jsme měly ve...

O magii obecně

Magie je určitá síla, veličina, kterou jde jen těžko popsat slovy. Vnímat ji můžeme naprosto ve všem kolem nás. Já osobně považuju magii za energii, mága za toho, kdo s energií pracuje. Aby člověk byl dobrým mágem, musí být v souladu především sám se sebou, mít...

Samhain, neboli Halloween

V noci z 31.10. na 1.11. nastává svátek Samhain, jeden ze svátků Kol roku, tedy tzv. Velkých sabatů. Pro mnoho čarodějek a mágů je toto nejsilnější den v roce a nejsilnější ze svátků Kol roku. Já osobně tak vnímám spíše protilehlý svátek Beltain 30. dubna, ale tady...

Hermes, alias Merkur, bůh komunikace a obchodu, posel bohů

Hermes, byl řeckým bohem, synem nejvyššího boha Dia a Titánky Mai. V římské mytologiii ho známe jako Merkura a v egyptském panteonu je připodobněn k Thovthovi. Hermes byl významným božstvem, přesto se dochovaly nálezy, podle kterých byl uctíván ve svatyních ženských...

Lughnasad, Lammas, dožínky

Nastává čas svátku Kol roku zvaného Lughnasad, Lammas nebo čas první sklizně a dožínek.Pro ty, kdo magicky pracují během roku to bývá čas vrcholu jejich snad, kdy sklízejí co zaseli.Pro předky to byl důležitý svátek, vzdával se hold přírodním silám, a úrodě.Pekl se...

Meziprostor a smlouvy duší

Každý kdo se zajímá hlouběji o duchovno jistě slyšel o fázi takzvaného života mezi životy, tedy místa, kde se naše duše nachází mezi vstupy do těl v jednotlivých inkarnacích. Lidé, kteří zažili klinickou smrt často popisují zážitky navzájem si podobné, kdy duše...

Ananke, bohyně nezvratného osudu

Bohyně, na kterou se v naší kultuře zapomnělo, ač její síla a vliv bývala obrovská. Kdo je Ananké, bohyně nezvratného osudu, a proč bychom na ni neměli zapomínat. V seriálu Američtí bohové vidíme ideu, která se mi opakovaně potvrdila i v konstelacích...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *